Lanseringstrailer för Game of Thrones-spelet

[youtube id=”z6TyZucYUZw” width=”600″ height=”350″]

Game of Thrones har tagit tittarna med storm i sin övergång från böckerna till TV-serien. Nu kommer serien att ta nästa steg och bli TV-spel. Spelet kommer att släppas den 1 juni till PS3, PC och 360, och utvecklas tillsammans med George R. R. Martin, skaparen och författaren till böckerna.

Skriv en kommentar

Din e-postadress kommer inte att synas. Obligatoriska fält är märkta med *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Jag har två stora passioner i livet: Att spela och att skriva. Anser att spel är en uttrycksform och inte leksaker vilket jag försöker förmedla genom en strävan efter känslomässigt engagemang i spel. Pluggar till Technical Artist i Spel på Blekinge Tekniska Högskola och ser fram emot ett framtidsyrke som spelutvecklare.

Glömt lösenord

Ange ditt användarnamn eller din e-postadress. Du kommer att få en länk för att återskapa ditt lösenord via e-post.